Каверзіна засудили до довічного позбавлення волі на підставі явки з повинною, яку він дав під тортурами, — омбудсмен

opravdali

9 листопада Апеляційний суд Вінницької області звільнив від довічного позбавлення волі Олександра Каверзіна, який обвинувачувався у вбивстві 7 осіб

Олександр Каверзін вже був заявником до Європейського суду з прав людини, і він тоді виграв справу. Про це  в ефірі «Українського радіо» розповіла Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

«Справа ця стосувалася того, що ставлення до нього з боку правоохоронних органів, коли його затримували, а це було досить давно, було настільки жорстоким, що він втратив зір завдяки застосуванню до нього тортур», — зазначила вона.

За словами Валерії Лутковської, Каверзіна засудили до довічного позбавлення волі на підставі явки з повинною, яку він дав під тортурами.

«Так, він написав тоді явку з повинною. Але, тим не менше, не було проведено розслідування, ніхто не поніс відповідальність за те, що його позбавили можливості бачити, і він був засуджений до довічного позбавлення волі на підставі тієї явки з повинною, яку він дав під тортурами. Відповідно, в даному випадку суд вирішив, що його стан здоров’я на сьогоднішній день не дозволяє йому відбувати покарання. Думаю, що було оцінено в тому числі і рівень його суспільної небезпеки», — пояснила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини.

Водночас прокуратура Вінницької області не згодна з рішенням суду звільнити Олександра Каверзіна, засудженого до довічного ув’язнення в колонії за 13 злочинів, в тому числі за 7 вбивств.

«Прокуратура Вінницької області не погоджується з судовим рішенням Апеляційного суду Вінницької області від 03.11.2017 про звільнення від подальшого відбування покарання у вигляді довічного позбавлення волі, у зв’язку з захворюванням іншою тяжкою хворобою, що перешкоджає відбуванню покарання засудженого, і готує касаційну скаргу до суду касаційної інстанції… Навіть сухий перелік статей Кримінального кодексу України, за які він відбував покарання, говорить про тяжкі злочини, які скоїв 44-річний рецидивіст. На його совісті численні вбивства, в тому числі, співробітників правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків», — сказано в повідомленні прес-служби прокуратури.

У прокуратурі також додали, що вважають вирок суду м’яким і заявили про намір діяти в рамках закону і справедливості.

Нагадаємо, Апеляційний суд Вінницької області звільнив від довічного позбавлення волі 43-річного Олександра Каверзіна, засудженого за 13 злочинів. Суд обґрунтував таке рішення тим, що існує суттєва загроза життю і здоров’ю чоловіка.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована