Карабіни, троси та висока скеля: у Вінниці відбувся Кубок України з пішохідного туризму. 

turizm

Цими вихідними у Вінниці змагались десятки спортсменів та спортсменок у рамках Кубку України з пішохідного туризму.

Протягом двох днів 14 команд з усієї країни змагались у пішохідному туризмі на одній зі скель в мікрорайоні Сабарів. З деяких областей приїхало по кілька команд. Для проведення змагань Вінницю обрали не випадково – за словами самих спортсменів, тут дійсно хороші умови та достатньо висока скеля.

Змагання мають назву “Дистанція Кубку України з пішохідного туризму”. Саму дистанцію називають смугою перешкод. Загалом цих дистанції було дві. Першу спортсмени долали в суботу, 21 квітня. А другий день є фіналом Кубку.

Близько десятої ранку 22 квітня команди розпочали проходити маршрут на швидкість.

– Ми тут не тільки підіймаємось по скелі. Треба спуститися, пройти траверс, навісну переправу, крутопохилу, піднятися, знову спуститися і потім перейти на другу частину, – пояснює Світлана Бебешко, представниця запорізької команди.

На виконання усіх цих завдань спортивні туристи мають півгодини. Час проходження усіх етапів сумується, сюди також можуть додавати штрафний час за порушення правил або ж не проходження окремих ділянок. В підсумку перемагають ті команди, сумарний час яких є найменшим.

Команда із Запоріжжя до Вінниці приїжджає вже не вперше. Кілька років тому вони брали участь у вчительському зльоті з пішохідного туризму.

– Кожен має своє спорядження. Це дуже дорогий вид спорту, ми купуємо все самостійно, – розповідає запорізька спортсменка Світлана.

В Україні досить часто відбуваються змагання з пішохідного туризму: є Кубок та Чемпіонат. Останній вважається важливішим, тому що за його підсумками учасники можуть отримати звання майстрів спорту. Кубки організовуються два-три рази протягом року. Взимку змагання під відкритим небом не влаштовують через погодні умови. Лише зрідка можуть щось організовувати на локальному рівні у приміщенні.

З Херсону приїхало одразу дві команди. Представник однієї з них, Орест Довбуш, розповів, що займається цим видом спорту вже п’ять років.

– На Херсонщині є село Микільське, ми переважно займаємось там. Там є скеля, але вона не така висока, як тут, – розповідає Орест.

Його команда ще не займала призових місць, тому що таким складом вони виступають відносно недавно. Але сподіваються сьогодні посісти призове місце.

З міжнародними змаганнями для українських спортивних туристів усе досить складно. В Луцьку періодично влаштовують чемпіонати, але це єдине місце в Україні, де вони відбуваються на міжнародному рівні.

– Міжнародні змагання намагаються проводити, але поки що не дуже це виходить. В Білорусі от проводили, намагалися, але є свої невідповідності у правилах, тому не можуть поки це все звести. Але Міжнародна федерація пробує щось організувати, – розповідає Антон Степанов, один із організаторів Кубку.

Команда Тернопільської обласної федерації пішохідного туризму приїжджає до Вінниці регулярно з 2013 року.

– Кожного року, двічі на рік. Тут проводяться дуже кльові змагання на цьому скельному масиві, дуже нам подобаються. В нас в Тернополі немає такого скельного масиву, тому тут хороше місце для змагань. Але не тільки скелі в нашому спорті вирішують все, тому в нас також є місця, де можна поставити не гірші дистанції, – ділиться враженнями Денис Цветинович.

З “файного міста” до Вінниці приїхало також дві команди. Обидві належать до тамтешнього клубу “Легіон”.

В плані підготовки до змагань дуже багато залежить від рівня команди. Початківці мають приділяти багато часу тренуванням. Більш професійні команди часто влаштовують собі тижневі виїзди на природу, щоб мати змогу щоденно проходити різні дистанції, долати перешкоди і максимально якісно готуватись до майбутніх чемпіонатів.

– Кубок це трохи простіші змагання і менш відповідальні, тому деякі команди ставляться до нього більш легковажно (ніж до чемпіонату – ред.). Але загалом змагання досить серйозні, тому протягом місяця потрібно тренуватися хоча би щовихідних, – розповідає Денис.

Тернопільська команда, яка сьогодні виступає від імені Тернопільської обласної федерації, вже неодноразово брала призові місця на різних змаганнях. До прикладу, отримали срібло на Чемпіонаті України минулої осені. У Вінниці теж досить часто вигравали. Спортсмени вважають, що мають сьогодні дуже хороші шанси на перемогу. Їхніми основними суперниками може стати миколаївська команда, яка вважається однією з кращих. Але, зважаючи на те, що цей вид спорту непередбачуваний, шанси у всіх приблизно однакові.

Кубок України з пішохідного туризму у Вінниці закінчиться сьогодні, близько 17-ої години. Тоді й визначать переможців та нагородять їх кубками і грамотами.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована