Генпрокуратура з СБУ провели обшуки вагоноремонтного підприємства на Вінниччині. Керівник боїться рейдерства

sbu

11 квітня Генпрокуратура в супроводі СБУ провели обшук на ТОВ Жмеринський вагонобудівний завод «Експрес», яке займається ремонтом вантажних вагонів. Правоохоронці описали майно та вилучили документи.

Сьогодні, 16 квітня, директор підприємства та адвокат провели прес-конференцію під час якої заявили, що дії силовиків можуть бути «першим дзвінком» для подальшого рейдерського захоплення підприємства.

«Генпрокуратура в супроводі СБУ провели обшук на ТОВ Жмеринський вагонобудівний завод «Експрес». Вони описали всю нерухомість. Це перше, що насторожило, бо прийшли шукати порушення в економічній діяльності, але взялись описувати майно. Під час обшуків вилучили документи про загальні збори засновників, про купівлю-продаж корпоративних прав… Аналізуючи дії та показники підприємства, ми приходимо до висновку, що вилучені документи можуть використовуватись для захоплення підприємства», — говорить адвокат Роман Корченюк.

Підприємство, про яке йдеться, у приватній власності, розміщується в м. Жмеринка на земельній ділянці площею 16 га. На території є 10 км під’їзної колії. В день ремонтують по 6 – 8 вагонів. Зараз там працює біля 600 людей. Середня зарплата працівників, за словами директора підприємства Василя Свистуна, більше 10 тисяч гривень.

«Основна маса клієнтів наших клієнтів — приватні компанії, які ремонтують свої вагони. Виконуємо замовлення підприємствам з Латвії та Естонії. За останні роки потужності суттєво зросли. Якщо в 2012 році ремонтували 122 вагони, то в 2017 році — 1518 вагонів. За рік заплатили більше 7 млн. гривень податків до місцевого бюджету. Разом з тим, в ухвалі суду, з якою на обшук прийшли силовики зазначена стаття — доведення до банкрутства. То хто ж доводить?», — каже директор підприємства Василь Свистун.

Керівники підприємства та адвокат підготували звернення на ім’я президента, прем’єра та до представників місцевої влади аби стали на захист заводу.

За інформацією системи youcontrol кінцевим бенефінціарним власником ТОВ «Експрес» э Віктор Жеребнюк, який в 2006 році був мером Жмеринки, в 2012-му був обраний народним депутатом.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована