«Газові мережі мали б приносити прибуток місцевим бюджетам», – голова Вінницької облради

gaz

Сьогодні вінницькі депутати понад годину шукали компроміс щодо «газового питання». І кілька разів переголосовували пункт порядку денного стосовно звернення по абонплаті за газ.

Водночас підняли питання й про передачу газорозподільчих мереж у державну власність. Адже будувались вони за кошти місцевих громад. Також мова заходила й про зниження ціни за газ. Самі такі поправки запропонував внести депутат Сергій Кривешко.

– За Конституцією всі надра належать народу, – додала депутат Тетяна Редько. – Але народ чомусь не тільки не користується цими надрами, а платить непомірну ціну за газ. А тепер придумали ще й за транспортування з людей гроші брати, хоча люди самі платили за підведення газу до своїх помешкань.

Відтак, голова облради Анатолій Олійник вніс пропозицію створити робочу групу, яка б вивчила питання стосовно експлуатації газових мереж.

– У 2008 році створили компанію «Українські газові мережі». У її підпорядкуванні були й обласні, й районні підрозділи, – говорить він. – Тоді навіть збирались провести інвентаризацію газових мереж, щоб згодом віддати їх в обслуговування та завдяки цьому отримувати прибутки у місцеві бюджети. Але ця схема на рівні держави не спрацювала. Якщо зараз сільські, селищні, районні ради приймуть рішення про те, щоб забрати у свою власність газові мережі, то кому вони передадуть їх у користування? Немає кому, адже «українські газові мережі» так і не створили. Тому потрібно випрацювати механізм, який визначить усі моменти в експлуатації газових мереж.

Нагадаємо, вінничани скаржились на якість газу.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована