Добровольцям з Вінниччини присвоєно державні нагороди (посмертно). Фото 15 березня 2021, 12:31

imgonline-com-ua-resize-ufcplpfzcuh4

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ Про відзначення державними нагородами, відповідно до якого 67 добровольців нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Четверо добровольців –з Вінниччини.

«За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу», — зазначено в документі, опублікованому на сайті глави держави.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено

Костюка Євгена Віталійовича (посмертно) — добровольця Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».

Євген Костюк з позивним «Шльоцик» родом з Вінниці. Загинув у 19-річному віці внаслідок важкого поранення в районі Авдіївки.

604f37c0a1a6d

Довгого Костянтина Миколайовича (посмертно) — добровольця Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».

Костянтин Довгий з позивним «Юрист» родом з с. Ялтушків Барської громади. Загинув у липні 2015 року під час виконання бойового завдання біля смт Верхньоторецьке, Ясинуватський. В нього залишився батько і син.

604f38284b078

Кравченка Сергія Вікторовича (посмертно) — добровольця Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».

Сергій родом з Гайсина. Загинув у жовтні 2016 року в районі міста Авдіївка під час виконання бойового завдання у боэзіткненні з ДРГ противника. Залишились батьки, брат та донька.

604f383ae18d4

Пугачова Олега Валентиновича (посмертно) — добровольця Добровольчого батальйону ОУН.

Олег родом з Жмеринки. Загинув у бою 20 квітня 2015 року на передовій в селищі Піски від розриву міни. Залишилася брат, дружина та дорослий син. За тиждень після смерті Олега народилася внучка.

604f384c47dc6

Нагадаємо, в 2016 році в ніч нa 2 червня від вaжкoгo пoрaнення зaгинув 19-річний Євгеній Кoстюк з позивним «Шльоцик». 4 червня Вінниця попрощалася з 19-річним Героєм Євгеном Костюком. Хлопець загинув у зоні АТО при виконанні службових обов’язків. На Схід пішов добровольцем ще у 2014-му. У Вінниці вирішили створити сквер імені добровольця Євгена Костюка

В Гайсині 31 травня 2017 року відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО Сергію Кравченку

В селі Ялтушків у 2015 на фасаді школи відкрили меморіальну дошку колишньому випускнику, Герою АТО Костянтину Довгому.