Для частини вінничан карантин став приводом для несплати комунальних: чим це загрожує

82115-1_large

Карантин – це не привід не сплачувати за комунальні послуги. Адже через борги населення вся система забезпечення людей газом, теплом, водою та електроенергію може обвалитися. У підприємств просто не буде коштів для забезпечення їхньої роботи.

Як йдеться у сюжеті телеканалу ВІТА, від нестачі коштів потерпає «Вінницягаз», «Вінницяміськтеплоенерго», «Вінницяоблвоводоканал» та «Енера Вінниця». Рівень розрахунків за надані послуги розподілу газу на Вінниччині за перший квартал поточного року склав 60%, розповів фінансовий директор «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський. У сюжеті зазначають, що поки більшість вінничан перечікують карантин вдома, працівники «Вінницягазу» продовжують працювати в режимі 24/7, щоб блакитне паливо безперебійно надходило в будинки споживачів. І їх роботу потрібно оплачувати, зазначає фінансовий директор підприємства.

Мова йде про зарплату персоналу, який виїжджає на аварійні виклики, про заправку машин аварійно диспетчерської-служби та  технологічний газ, який використовується в технології розподілу природного газу . Тож якщо у нас немає доходів, які отримані грошима, тоді немає коштів для фінансування  цих витрат – пояснює Сергій Кібітлевський.

Аби сплатити за газ під час карантину, не виходячи з дому, можна скористатись онлайн-сервісами. Це чат-бот у Вайбері 7104.ua й особистий кабінет на сайті 104.ua і Приват 24. У такому ж становищі й тепловики. Наразі населення заборгувало «Вінницяміськтеплоенерго» 168 мільйонів гривень. За березень-квітень споживачі розрахувались лише на 20%.

У скрутному становищі й «Вінницяоблвоводоканал». За спожиті послуги підприємства у березні розрахувались наразі 22% споживачів. Начальник служби обліку та збуту «Вінницяоблвоводоканал» Сергій Стахов каже, що на підприємстві не знають, як працювати далі в таких умовах.

Підприємство взагалі не в змозі зараз розрахуватись навіть планувати розрахункиз «Вінницяобленерго», терміново потрібно закупляти реагенти  для очищення води для своєчасної подачі. Надвичайно складна сталась ситуація.  – розповідає Сергій Стахов  – Згідно Закону України передбачено призипунитинарахування пені, штрафних санкцій, неможливо відключити за несплату, алу це не є фактом того, що не траба сплачувати за комунальні послуги.

Не накопичувати борги за комуналку закликають і споживачів енергетики. Адже карантин все одно закінчиться, а борги за комунальні тільки зростуть, зазначила заступниця директора «Енера Вінниця» Людмила Островська.

Не зважаючи на боротьбу з коронавірусом, клієнти і надалі забезпечуються електропостачанням. Тому надалі прошу нас та Україну підтримувати у цьому напрямку – зазначає Людмила Островська.

На підприємствах вінничанам вкотре нагадують, що розрахуватись за вже спожите в умовах карантину можна не виходячи з дому. Зокрема Вінницька міська рада започаткувала ініціативу сплати комунальних платежів вдома, можна звернутись за номером телефону, щоб прийшла людина, яка надасть квитанцію за сплачені послуги. Адже перечекати пандемію вдома значно комфортніше зі світлом, теплом та гарячою водою.