Категорії: Головна , Життя , Події

Держпродспоживслуюба знайшла порушення якості їжі у навчальних закладах Вінниччини

puajkg9xea6ia3ithlhplhojlpnuv6ixnkjwmqam

У жовтні фахівці Держпродспоживслужби перевірили понад тисячу зразків води з різних районів Вінниччини, а також готові страви з закладів освіти. Найбільше порушень виявили у зразках, отриманих з джерел децентралізованого водопостачання.

У лабораторію для проведення досліджень доставили 1013 зразків води та їжі. Їх брали у дитячих садках, школах, лікувально-профілактичних установах, дитячих інтернатах та з криниць громадського користування. Про це повідомляє Держпродспоживслужба у Вінницькій області. Крім того, також перевіряли приготовані страви у закладах освіти.

ВОДА

Загалом з джерел централізованого водопостачання було доставлено 242 проби питної води. З них 89 (або 37%) проб не відповідали санітарним вимогам за мікробіологічними показниками. Водночас 14% (33 проби) не відповідали нормі за санітарно-хімічними показниками.

З джерел децентралізованого водопостачання, а саме з колодязів, було доставлено 387 проб питної води. З них більше, ніж половина, не відповідали санітарним вимогам за мікробіологічними показниками – 235 (61%) проб. За санітарно-хімічними показниками порушення виявили у 144 (37 %) пробах води.

– По всіх невідповідних пробах керівникам закладів, установ та органам місцевого самоврядування були направлені приписи та пропозиції щодо негайного проведення заходів з покращення стану питного водопостачання. Після проведення відповідних заходів та повторного проведення досліджень, вода відповідала санітарним вимогам, – додають у Держпродспоживслужбі.

ЇЖА

При проведенні позапланових обстежень також визначають якість готових страв в закладах освіти. Протягом вересня-жовтня в лабораторію Держпродспоживслужби було доставлено 310 проб готових страв для досліджень на бактеріологічне забруднення.

З них 32 (10%) виявилися з порушеннями. Керівникам закладів були надіслані пропозиції щодо проведення необхідних заходів та посилення контролю за дотриманням правил особистої гігієни працівниками й проведення генерального прибирання приміщень харчоблоку.

Страви також перевіряли на калорійність. В усіх 74 зразках відхилень від норми не виявили.

У Держпродспоживслужбі додають, що наразі ще тривають дослідження.