Держава дала Вінниці 3,4 млн. грн. на доступні ліки для хворих

liki

Субвенція компенсує медикаменти хворим на серце, діабет та астму. 

Як повідомляла «Інформаційна Вінниччина», з 1 квітня в Україні запрацювала програма «Доступні ліки», завдяки якій люди, хворі на серцево-судинні недуги, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму, мають можливість отримати повне або часткове відшкодування коштів, витрачених на ліки.

 

Як проінформувала 28 квітня під час сесії Вінницької міської ради заступниця директора департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова, для реалізації цієї програми держава виділила міському бюджету субвенцію у розмірі 3 млн. 400 тис. грн. Під час засідання міські обранці проголосували за внесення змін до програми «Здоров’я вінничан на 2017-2020 роки», щоб всіляко сприяти впровадженню програми «Доступні ліки».

— Наше завдання, налагодити дієву співпрацю з усіма аптечними закладами через Центри первинної медико-санітарної допомоги. На сьогоднішні день угоди підписані з 86 аптеками та аптечними пунктами, — сказав міський голова Сергій Моргунов.

Л.Стефанкова додала, що наразів обласному центрі 149 тис. людей хворіють серцево-судинними захворюваннями, 9,5 тис. — цукровим діабетом та майже 2 тис. — бронхіальною астмою. У разі необхідності програма «Доступні ліки» буде дофінансована і місто отримає додаткову субвенцію з держбюджету.

 

Нагадаємо, всього на Вінницьку область в рамках програми «Доступні ліки» виділено 20,5 млн. грн.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована