Депутати Вінницької облради не підтримали звіт начальника водоканалу

voda

Звіт тричі ставили на голосування.

Сьогодні, 28 вересня, під час чергової 35 сесії депутати заслухали звіт начальника КП «Вінницяоблводоканал» Олександра Чернятинського. Він прозвітував про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» за перше півріччя 2018 року.

Начальник водоканалу розповів про водопостачання та водовідведення в місті та плани підприємства на майбутнє. Зі його слів, операційні витрати підприємства за перше півріччя 2018 року складають 122 млн. 968 тис. грн, що на 17,4% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

– Основною причиною збільшення операційних витрат є зростання цін на енергоносії, реагенти для очищення води, паливно-мастильні матеріали, матеріали на виробництво, зростання ставок податків та зборів, мінімальних гарантій в оплаті праці, – підкреслив начальник КП «Вінницяоблводоканал».

Також Чернятинський розповів, що протягом І півріччя 2018 року за рахунок коштів природоохоронного фонду обласного бюджету профінансовано виконання робіт з реконструкції дюкерного переходу через р. Південний Буг в м. Вінниці на суму 2 млн. 200 тис. грн; реконструкції двох напірних каналізаційних колекторів на суму 380 тис. грн. та 615 тис. грн.

Окрім того, у першому півріччі проведено роботи з реконструкції мережі каналізації на вул. Станіславського, 22, 24, 26, вул. Айвазовського, 25, пров. Гонти, 14 в — 60 тис. грн; реконструкції водогону на вул. Київській в — 225 тис. грн; реконструкції мережі водопроводу на вул. Лисенка в м. Вінниці — 401 тис. грн.

-Також підприємством розроблено заходи, спрямовані на комплексну модернізацію систем водопостачання та водовідведення міста Вінниці, на реалізацію яких будуть залучені кошти Світового банку. У 2017 підписано договори субкредитування, відповідно до яких підприємству буде надано позику на загальну суму 40,86 млн доларів на пільгових умовах, — зауважив Чернятинський.

Після звітування перейшли до запитань та зауважень з боку депутатів. Валерій Скрипченко з фракції «Свободи» звинуватив начальника «Вінницяоблводоканал» у некомпетентності.

-В мене до вас запитання: як ви взагалі попали на цю посаду? Може у вас родичі якісь? Той самий міністр Кістіон? Ви навіть не годні прочитати нормально те, що у вас там написано, — звернувся В.Скрипченко до Чернятинського.

-Я не буду це коментувати! – відповів Чернятинський.

За начальника водоканалу заступився позапартійний депутат, голова постійної комісії з питань комунальної власності та приватизації Олександр Масленніков.

-Я бував на водоканалі в Кропиницькому, то там взагалі частину добу у людей води немає. Мені просто є з чим порівнювати. У нас підприємство як не як працює. І керівник робить все можливе, щоб воно працювало, тому пропоную його підтримати, — сказав О.Масленніков.

Також начальника водоканалу підтримала депутатка від Блоку Петра Порошенка Людмила Станіславенко.

-Коли було виїзне засідання на водоканалі, всі депутати плескали в долоні і казали, яке сучасне підприємство, а зараз висловлюють претензії. Я не розумію чому депутати не звертаються до керівника в індивідуальному порядку, не пишуть заяви, а висловлюють свої претензії зараз на сесії, — підкреслила Л.Станіславенко.

Попри промови «захисників» начальника водоканалу, його звіт більшість депутатів не підтримали. Олександр Масленніков та депутат від БПП Олександр Крученюк кілька разів просили поставити питання на переголосування. Однак навіть з третього разу підтримали звіт Чернятинського лише 38 депутатів з 64-х присутніх.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована