Депутатам дозволили виступати російською

87180

У Ладижинській міській раді на Вінниччині депутатам дозволяють користуватися російською мовою. Таку норму внесли у регламент. Його підтримали 22 депутати, проти було 2.

«У регламенті завжди існувала норма про 2 мови під час роботи сесій. Це тому що українською голова міськради Валерій Коломєйцев практично не володіє. Не хоче вчити. Може говорити суржиком на початку сесії, але потім 90 відсотків її веде російською. Він очолює раду майже 20 років, відколи Ладижин отримав статус міста обласного значення. На роботу не приходить. Живе під Києвом, приїжджає лише на сесії виконкомів», — розповідає депутат Ладижинської ради Андрій Скакодуб.

Востаннє регламент Ладижинської міської ради переглядали 19 листопада 2020 року. Норму про російську мову не вилучили. Її забороняє мовний закон, який набув чинності 2019-го.

«Регламент ініціював голова. За нього мовчки проголосували всі, крім мене і ще одного депутата. Тому голова далі продовжує вести засідання російською, інші ж не виступають взагалі. На останній сесії був представник енергетичної компанії ДТЕК і просив дозволу виступати російською. Голова похвалився регламентом і дозволив. Він чітко розуміє, що на підставі регламенту 2-ю офіційною мовою в Ладижині зробив російську», — вважає чоловік.

Андрій Скакодуб звернувся до мовного омбудсмена Тараса Креміня. В офісі уповноваженого запевнили, що проведуть перевірку міськради на предмет порушень мовного закону.

«Крім мови, регламент має інші порушення. Не дає працювати нормально депутатам. Панує диктат. Усі завжди лише піднімають руки, мовчки голосують. Також розподілили по комісіях без урахування фаху. Я, юрист, потрапив у комісію по землі — у правову набрали спортсменів. Тому все робиться за вказівкою голови. Не існує ні електронних петицій, ні статуту громади, ні положень про місцеві ініціативи та інших механізмів участі людей у місцевому самоврядуванні, відсутня комунікація з громадою. Це треба виправляти», — додає Андрій Скакодуб