Дах тече, а мешканці будинку долучатися до програми співфінансування ремонту покрівлі не хочуть

krisha

На «решето» під час дощу перетворюється дах другого під’їзду багатоповерхівки, що у Вінниці по вулиці Ширшова, 3. Тамара Семко живе у квартирі на дев’ятому поверсі. Жінка каже, що коли на вулиці починається дощ, то вона іде на дах — ставити відра, аби менше текло в квартиру. Та й у квартирі вимушена ставити тазики… Але це ще не усі біди. За словами жінки, вода затікає і на ліфтову кабіну, тож коли дощ — ліфт часто не працює.

— Стіна у передбаннику сиплеться, двері вхідні розбухли, і їх не можна закрити. Так само й у сусідів, тільки у них ще й текло на диван під час дощу. То вони вкрилися зверху клейонкою — і так спали, — розповідає про наслідки протікання даху пані Тамара Семко. — Приходили комунальники, сказали — треба капремонт, а на нього немає грошей. Наш депутат сказав: збирайте гроші, тоді будемо щось робити. Я пройшлася по під’їздах… У першому під’їзді на дев’ятому поверсі теж тече, сказали — проб’ють дірку, нехай тече на шостий, тоді може і їм потрібно буде ремонтувати. А інші кажуть, що їм не тече, тож ніхто грошей здавати не хоче, — бідкається мешканка.

За словами пані Тамари, звичайний ремонт на даху уже робили, але він — до перших дощів. А от зібрати гроші на капремонт (по програмі співфінансування, коли 30% фінансують мешканці, а 70% — міська рада) — так і не вдалося.
— Наш будинок має три під’їзди, із кожного нам потрібно зібрати 25 тис.грн., загалом — 75 тис.грн. Вдалося зібрати лише 7050 грн. Трикімнатні квартири на 9 поверсі здали по 1000 грн., 2-кімнатні по 800 грн. Ми вже думали на ці гроші звернутися до комунальників і залатати тільки над нами, якщо більше нікому не тече, — каже Тамара Семко.

У департаменті житлового господарства Вінницької міської ради пояснюють, що вихід із ситуації — це капітальний ремонт. Директор департаменту Роман Фурман упевнений, що люди мають самі проявити ініціативу.

— Покрівля потребує капітального ремонту, тобто силами житлово-експлуатаційного підприємства поточні ремонти результати не дають. Ефект від латань — нульовий. Неодноразово пропонувалося мешканцям на умовах співфінансування з міським бюджетом виконати капітальний ремонт покрівлі, який у повній мірі зняв би проблему з протіканням, — пояснює Роман Фурман. — Більшість людей категорично не підтримують цю пропозицію. Як правило, відмовляються від участі перші поверхи, а останні поверхи розуміють цю проблему і готові долучитися до співфінансування.

Утім, за словами чиновника, при питанні капремонту даху можливі варіанти: як ремонт покрівлі цілого будинку, так і найбільш проблемних під’їздів.
— Люди не розуміють, що за це латання вони сплачують, а можливо було б ефективніше взяти участь у співфінансуванні 30% на 70% і зняти цю проблему на роки з протіканням покрівлі, — додає Роман Фурман.

Відкритим залишається все ж питання: а якщо навіть під’їздом не вдасться зібрати гроші, і знову готові фінансово розв’язувати проблему будуть тільки ті, кому безпосередньо тече? Що тоді? Бо тече з даху не тільки в квартири, а й на ліфт, мокрою після дощу є стіна біля електрощита. Тож зрекошетити може добряче для багатьох.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована