Cуд призначив півмільйона застави для підозрюваного посадовця ОДА Дмитра Романченка. 

sud

Сьогодні, 11 квітня, слідчий суддя Вінницького міського суду Андрій Михайленко розглянув клопотання слідчого поліції та прокурора про міру запобіжного заходу відносно затриманого напередодні та вже підозрюваного очільника Департаменту будівництва, містобудування та архітектури Вінницької ОДА Дмитра Романченка.

Як вбачається із матеріалів кримінального провадження, 9 квітня Романченко у своєму робочому кабінеті отримав від підприємця, який займався містобудівними роботами, 179 тисяч 500 грн – 10% «відкату» від суми, перерахованої на оплату згідно із актом виконаних робіт.

Того ж дня його затримали на сходах приміщення по вулиці Театральній, 14, коли він прямував після робочого дня додому.

– Підозрюваний, ви отримали 179 тисяч 500 грн – не багато, і не мало. Визнаєте свою вину? – запитував суддя Андрій Михайленко.

– Не визнаю.

– Тобто, ви ці кошти не отримували?

– Конверт із грошима виявили на підлозі, коли я вже виходив із роботи десь о 18:05.

– То чому ж саме вас затримали?

– Я не знаю, як це пояснити.

– Чи вбачаєте у цьому кримінальному провадженні ознаки політичного замовлення тощо?

– Нічого не можу сказати.

У суді прозвучала також сума заробітної плати посадовця – 19 тисяч гривень. Згодом, відповідаючи на запитання захисника, він розповів власну версію подій того вечора, коли його затримали.
«Я йшов із роботи. На першому поверсі мене зупинили, показали службові посвідчення, перепитали моє прізвище, я хотів повернутися в кабінет та все спокійно з’ясувати, бо то було закінчення робочого дня – всі йшли додому. Почав повертатися – і між першим та другим поверхом лежав конверт. Потім мені сказали, що то я викинув той конверт», – розповідав Романченко.

– А ви викидали? – запитував адвокат.

– Ні.

– У вас що-небудь вилітало із кишень?

– Ні.

– Із 16 години по 19-ту вам хтось щось давав у робочому кабінеті?

– Документи.

Прокурор просив для підозрюваного міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою, адвокат заперечував та наголошував на особистому зобов’язанні.

Прокурор

Аргументи захисту: незадовільний стан здоров’я, післяопераційний стан, група інвалідності, дружина на утриманні, необґрунтована підозра тощо.

Серед аргументів державного обвинувачення: може переховуватися, знищити докази тощо. А іще прокурор надав суду матеріали негласних слідчих розшукових дій, які мають підтверджувати неодноразове отримання неправомірної грошової вигоди Романченком. Серед них – фотоматеріали.

Адвокат

– А можна мені подивитися? – зірвався із місця адвокат.

– Вам ще рано на таке дивитися, – відрізав суддя, маючи на увазі ту норму закону, що на стадії досудового розслідування захист не має права ознайомлюватися із документами, з яких не зняті грифи таємності.

Після майже годинного перебування у нарадчій кімнаті Андрій Михайленко задовольнив клопотання прокурора та застосував до підозрюваного Романченка міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою із можливістю внесення застави – 500 тисяч гривень.

Щодо підприємця, який надавав кошти посадовцю, теж розглянули аналогічне клопотання, втім сума застави менша – 153 тисячі 680 гривень. Підприємець, як стало відомо під час засідання, працює, серед іншого, і над реставрацією архітектурних пам’яток Вінниччини.

Правоохоронці ж наголошують: ці два затримання, підозри та «паралельні» статті – за надання неправомірної вигоди та отримання – «чистий» злочин, і провокації не було. Як і відсутній у цьому кримінальному провадженні заявник, як то часто буває у гучних хабарницьких справах.

Досудове розслідування триває.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована