COVID проти ялинки: чи відмовляються у світі від різдвяної атрибутики

1076709-zakrittya-novorichnoyi-yalinki-u-vinnitsi-rozkazali-programu-svyatkuvannya

Пандемія COVID — 19 корегує звичне життя багатьох мільйонів людей на планеті.

Напередодні зимових свят у багатьох виникає питання: чи потрібно за нинішніх умов святкувати? Як? Можливо, варто відмовитись від атрибутів такого улюбленого свята?

У соціальних мережах українці вже давно діляться фото своїх прикрашених новорічних ялинок. Користувачі пишуть, що святкове дерево з мішурою, яскравими іграшками додає настрою у ці непрості для всіх часи. Тим часом, у Вінниці з’явилась петиція проти встановлення головної ялинки міста. Така ініціатива обурила городян і на противагу з’явилась інша петиція — щодо появи новорічної красуні.

Поки у Вінниці сперечаються, у Києві вже повідомили, що головна ялинка країни не відміняється. Новорічні дерева прикрасять, за традицією, як Софійську площу, так і Контрактову, що на Подолі.

Чи планують відмовитись від новорічної атрибутики  прагматичні американці та європейці?

Новорічні святкування влада багатьох країн переводить у новий формат — онлайн. Наприклад, у Ватикані вже повідомили про те, що цього року літургії відбуватимуться у закритому форматі, без участі дипломатичного корпусу. Але віряни зможуть спостерігати за ними та привітанням Папи Франциска завдяки прямій трансляції.

При цьому у жодній країні не відмовляються від новорічної ілюмінації, а головне — встановлення головної красуні свята — ялинки.

Так, у Відні, навпаки встановили найвищу за всю історію міста ялинку: її висота складає аж 33 метри. Дерево привезли з альпійських гір у верхній Австрії. На встановлення знадобилося лише 40 хвилин. Влада пообіцяла городянам, що ялинка буде найяскравішою, аби піднімати містянам настрій під час пандемії.

На запалення святкових вогнів чекає і головна ялинка Нью-Йорка, яку встановили ще 14 листопада у Рокфеллер-центрі. Цього року головне різдвяне дерево міста важить 11 тонн, а його висота сягає 23-х метрів. Його, за традицією, прикрашатимуть 8 кілометрів світлодіодних гірлянд та понад 50-ти тисяч вогників. За встановленням зеленої красуні у мережі спостерігало майже 90 мільйонів користувачів! Влада обіцяє, що на Різдво святкові вогні будуть увімкнені впродовж усієї доби!

Щороку у Дортмунді, що в Німеччині, зводять найбільшу ялинку у світі — висотою у 45 метрів. Цьогоріч влада від новорічної красуні не відмовляється, хоч від ідеї бити світові рекорди відмовилась. Цікаво, що за традицією більшу частину робіт щодо збору ялинки на центральній площі міста оплачували бізнесмени — власники палаток різдвяного ярмарку. Оскільки цієї зими, через коронавірус, ярмарки не працюють і торговці залишились без прибутків, місто взяло фінансування на сто відсотків.

Чи встановлювати головну ялинку міста чи країни — питання, яке не викликає сумнівів у жодному куточку планети. Попри складні фінансові обставини, в яких опинились абсолютно усі на планеті, новорічні дерева мають засяяти мільйонами вогників. Це не марнотратство. Не дивлячись на заборони на проведення масових заходів та закриття усіх різдвяних ринків у світі, мають залишатись традиції, які чітко говорять: життя триває.