Чотирилапі копи: як у вінницькому кінологічному центрі тренують службових собак. Відео

imgonline-com-ua-resize-b4nczrqpol8gc

Затримати злочинця чи розшукати зниклого безвісти, «винюхати» наркотики, навіть якщо їх зашили у диван, або ж знайти вибухівку – такі завдання у задоволення собакам.

У вінницькому кінологічному центрі 36 собак, більшість з них – професійні пошуковці. У кожного є свій напарник – кінолог, який тренує по кілька разів на день собаку, а коли та після 10 років служби виходить на заслужений відпочинок, – забирає до себе додому.

Як працюють у Вінниці суворі бойові собаки та їхні напарники-кінологи – в сюжеті телеканалу «Віта».

Чотирилапа Ріка – гроза усіх вінницьких наркодилерів. Її гострий нюх серед мільйонів запахів вмить вирізняє і знаходить дурман. Для тренувань собак на пошук наркотиків – використовують безпечні замінники.

Напарниці Аня і Ріка разом уже два роки. Хвостатого кінолог виховувала із крихітного цуценяти.

«Вона виросла разом з моєю другою собакою. Її звати Стелла. То розшукова собака. То була мама, а це донечка, завжди вдвох», – каже Анна Грачова, молодший інспектор-кінолог.

Тренуються разом кожного дня по декілька разів.

«Ріка дуже непосидюча. Їй цікаво щось гризти. А якби не було її улюбленої іграшки, то вже бігала б шукала. Це наша шалена бджілка», – додає Анна Грачова.

5efaf5a49d342

За улюблений м’ячик Ріка виконає будь-яку команду. А на завданні відшукає навіть професійно сховані наркотики. Як от нещодавно, «уюхала» їх у зашитому дивані.

«На обшуку Ріка знайшла «гарний» пакунок рослини зеленого кольору, схожу на канабіс. Вона була схована у диван. Тобто людина б не знайшла, а от нюх собаки дає про себе знати», – розповідає кінолог.

Також є інші напарники – Ден і Михайло. Кінолог в поліції Майже 15 років. А разом із собакою працює останні 7.

«Мені його подарували, коли йому був місяць. Від того часу ми разом працюємо. Він мій напарник. Завжди за мене стоїть.

Ми розуміємо одне одного без слів. Собаку треба тренувати на день по декілька разів. Приблизно по 10-15 хвилин з ним займатися, потім дати йому ласощі», – каже Михайло Тимофійшен, інспектор-кінолог.

5efaf5cb8e6f0

У цього німця ніс «нагострений» на пошук людей. Ден легко виходить на слід безвісти зниклих і затримує лиходіїв.

Загалом чотирилапих поліцейських у Вінницькому кінологічному центрі 36 і більшість – професійні пошуковці.

На виклики кінологи із собаками виїжджають чи не щодня. Працюють у різних куточках області, а у разі особливо резонансних злочинів спішать на підмогу і в інші регіони. А ще, майже усі ветерани війни на Сході.

«В нас 90% особового складу пройшли АТО/ООС. Були на блок-постах», – каже Юрій Байнак, начальник кінологічного центру.

Свою кар’єру службові собаки починають ще до року. За гарну службу, замість зарплати, отримують смачну їжу, забавки і любов від напарників. А уже після 10 років служби відправляються на заслужений відпочинок додому до свого кінолога.