«Чорнобиль – біль моєї України»: на Вінниччині вшанують пам’ять ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС

pres

Сьогодні, 22 квітня, у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась прес-конференція щодо проведення у м.Вінниці заходу-реквієму «Чорнобиль – біль моєї України».

У прес-конференції взяли участь: в.о директора КЗ «Центр кіномистецтва та культури «Кіно-Поділля» Валентина Погребняк; керівник літературно-мистецького об’єднання «Імпреза» Ірина Федорчук; керівник Вінницького обласного об’єднання «Інваліди Чорнобиля» Валерій Проценко; радник Вінницького міського голови, полковник у відставці, ліквідатор першої категорії Дмитро Сєдой, а також ліквідатор першої категорії Леонід Дубовий.

Цьогоріч виповнюється 33 роки з часу техногенно-екологічної катастрофи, внаслідок якої сотні тисяч людей зазнали руйнівного впливу радіації.

Під час прес-конференції Валентина Погребняк поінформувала про особливості проведення заходу «Чорнобиль – біль моєї України». Значна увага учасників зустрічі була приділена трагедії 26 квітня 1986 року, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

«Після завершення офіційної частини відбудеться невеликий концерт. У рамках проведення заходу відбудеться покладання квітів до пам’ятника жертвам Чорнобиля. Також вінничани та гості міста матимуть можливість почути поезії на тему Чорнобильської трагедії. Крім цього, ввечері на площі Європейській передбачено показ документальних фільмів на цю тематику», — зауважила Валентина Погребняк.

У свою чергу, Ірина Федорчук зазначила: «Насамперед, це захід інформативного характеру та проводиться задля того, щоб люди знали і пам’ятали про цю роковину, не забували історію, у якій, на жаль, є такі сумні і трагічні сторінки, які не повинні повторюватись. Ми хочемо показати, що цією, на жаль, дуже сумною темою цікавилися митці. Ви знаєте, що про це писали наші поети та письменники: Дмитро Павличко, Євген Гуцало, Ліна Костенко, Оксана Пахльовська, Борис Олійник та багато інших. Для того, щоб цей захід знайшов відгук громадськості, ми хочемо урізноманітнити його творчими моментами».

За словами організаторів, у заході також візьмуть участь ліквідатори аварії на ЧАЕС, які поділяться власними спогадами про трагедію.

Під час прес-конференції Валерій Проценко розповів про співпрацю з «Центром кіномистецтва та культури «Кіно-Поділля», а також поінформував про кількість тих вінничан, які постраждали від аварії на ЧАЕС.

«Варто сказати, що статистика є досить сумною. У період з 2005 по 2019 рік в області пішли з життя 34371 ліквідаторів та потерпілих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На сьогодні в області проживають 4351 учасників ліквідації, чисельність потерпілих вінничан від аварії на ЧАЕС становить 75904. Також 1569 осіб з числа потерпілих належать до першої категорії. Загалом, у Вінницькій області 81411 осіб, які постраждали від техногенно-екологічної катастрофи. У 2005 році їх кількість становила 115782 особи», — зауважив Валерій Проценко.

Під час зустрічі керівник Вінницького обласного об’єднання «Інваліди Чорнобиля» також розповів присутнім про плівки, яких всього вдалося зберегти лише 28. На світлинах зображені вінничани під час будівництва автомобільної дороги Зелений Мис – Чонобиль. Усі вони постраждали від високих доз радіації, адже люди знаходилися поблизу 3 і 4 енергоблоків ЧАЕС.

Під час прес-конференції Валентина Погребняк запропонувала також продемонструвати світлини вінничанам під час заходу-реквієму, який відбудеться 24 квітня у Вінниці.

Під час зустрічі Дмитро Сєдой поділився спогадами про трагедію 1986 року, а також підкреслив, що підтримка для ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС є вкрай необхідною.

«Я вважаю, що усі заходи, які зараз проводяться на честь ліквідаторів і постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – це також турбота про чорнобильців. Ці герої дійсно потребують уваги, адже наслідки для таких людей були і залишаються вкрай трагічними», — зазначив Дмитро Сєдой.

За словами організаторів, захід-реквієм «Чорнобиль – біль моєї України» розпочнеться 24 квітня о 15:00 біля пам’ятника жертвам Чорнобиля (вул.Київська). Тож усі небайдужі можуть приєднатися до проведення заходу, вшанувати пам’ять ліквідаторів і постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована