Чи загрожує учням Вінниччини сотня будівель довоєнних шкіл

shkoli

Більше сотні вінницьких шкіл пережили Другу світову війну

Впродовж п’яти років на Вінниччині не складали актів аварійності будівель загально навчальних і дошкільних навчальних закладів, повідомляє Vlasno.info. Таку відповідь надав департамент освіти і науки Вінницької облдержадміністрації у відповідь на інформаційний запит редакції. З’ясувати, наскільки безпечно перебувати у вінницьких школах і дитсадках, хто і як здійснює контроль за станом цих будівель, журналісти Vlasno.info вирішили після надзвичайної події 11 жовтня у Василькові на Київщині, де під час занять обвалилась капітальна стіна будівлі школи.

 

У відповіді департаменту, підписану заступником директора – начальником управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи Володимиром Буняком, зазначено, що архітектурно-будівельний контроль стану навчальних закладів здійснюється під час перевірки готовності закладів до нового навчального року. Відповідно до наказів відділів освіти «Про створення у навчальних закладах комісій з технічного обстеження будівель і споруд» проводяться обстеження двічі на рік. За їх результатами складають відповідні акти.

У документі, який надав департамент, також зазначено, що комісію, яка перевіряє готовність навчальних закладів до нового навчального року, очолює перший заступник голови райдержадміністрації. До складу такої комісії також входять представники відділу освіти, відділу житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури райдержадміністрації, управління Держпродспоживслужби в районі, відділу за дотриманням санітарного законодавства Держспоживслужби району, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Вінницькій області.

З переліком та обсягами капітальних робіт у закладах освіти керівники управління освітою РДА та міських рад визначаються напередодні нового бюджетного року, на основі дефектних актів.

 

За результатами перевірок підписано акти готовності закладів освіти до початку 2016/2017 навчального року.

Наразі інформація про стан будівель навчальних закладів є доступною. Технічну документацію будівель загальноосвітніх навчальних закладів (знз — авт.) зберігають у відділах освіти, дошкільних навчальних закладів (днз — авт.) — у селищних радах. Подавши відповідний запит до цих органів, батьківські організації можуть також ознайомитися із цієї інформацією, оскільки вона стосується життя і здоров’я їх дітей.

За інформацією департаменту, наразі в області нараховується 557 знз та 258 днз, які здані в експлуатацію до 1980 року. Є і споруди, які пережили Другу світову війну. Так, 103 заклади освіти побудовані і введені в експлуатацію до 1945 року. Всі навчальні приміщення відповідають державним будівельним нормам.

 

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована