Чи має право вінницька поліція шукати призовників?

voenkom

У рамках відкритих кримінальних проваджень поліцейські встановили місце перебування 27 військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини.

Втім, розшук призовників – не є компетенцією поліції. Про це повідомив представник управління превентивної діяльності ГУНП у Вінницькій області Валерій Патик.

Осіння призовна кампанія показала, що більшість осіб, які підлягають призову, до військомату не з’являються. Їм надсилаються повідомлення щодо ухилення від виконання громадянського обов’язку, що тягне за собою накладення штрафу.

Валерій Патик підкреслив, що будь-який розшук громадян органами поліції проводиться лише в рамках розпочатих кримінальних проваджень на підставі постанов та ухвал слідчого судді, а затримання осіб поліцейськими здійснюється в разі вчинення ними кримінальних правопорушень та під час заходів забезпечення адміністративних провадженнь.

Тож в рамках своєї компетенції підрозділи вінницької поліції беруть участь у розшуку і примусовій доставці призовників до військкоматів лише за наявності кримінальних проваджень, відкритих за фактами порушення встановленого порядку несення військової служби.

Згідно списку, наданого Військовою службою правопорядку, у розшуку по Вінницькій області перебуває 596 військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або місце несення служби. Місце перебування 27 військовослужбовців встановлено про, що повідомлено відповідальних осіб Військової служби правопорядку Вінниччини.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована