Чи безпечні острівці безпеки, які з’явились на вінницьких дорогах

ostrvki-bezprki

 

Останнім часом у Вінниці з’явилося більше острівців безпеки, облаштованих плиткою та бордюрами. Розташовані подібні конструкції здебільшого на перехрестях вулиць, повідомляє Vlasno.info.

— Крім ремонту доріг, становлення бордюрів та облаштування зупинок на дорогах міста з’явилися нові засоби регулювання руху. Окрім того, що ці острівці безпеки існують в багатьох європейських країнах на наземних пішохідних переходах, вони ще й слугують як елемент захисту самих пішоходів під час переходу проїжджої частини. На цьому наголошує заступник директора департаменту благоустрою Вінницької міськради Юрій Павлінчук.

Але деяких мешканців міста цікавить також, наскільки подібні конструкції можуть бути безпечні для автомобілів?

До початку осені острівці безпеки встигли з’явитися недалеко від транспортних зупинках біля ринку «Урожай», а також на Старому місті. А з вересня розпочалося будівництво на перехресті вулиць Гоголя та Пирогова, Магістратської та Соборної біля мосту через Південний Буг. Зі сторони під’їзду вони облаштовані дорожніми знаками. А до кінця року таким чином обладнати планується також два місця: поворот із Сабарова на мікрорайон Академічний та перехрестя вулиць Чорновола та Громова.

— Особисто в мене ще не було проблем із цими острівцями, — каже таксист на ім’я Євген. — Їх у нашому місті поки що не так багато, але вправний водій, який вміє керувати і отримав права не за гроші, має навпаки таким регуляторам руху радіти.

Інший водій, який тривалий час перевозив вантажі Європою стверджує, що в інших країнах такі нововведення для місцевих мешканців давно є звичною картиною:

— Якщо заїхати до невеликих міст у тій самій Польші, то ви переконаєтеся, що там острівки є всюди. Потрібно ж якось ефективно регулювати рух, особливо на таких перехрестях де є проблеми з встановленням світлофорів?

Стосовно випадків, коли автівки могли потрапити в аварію або пошкодити транспортний засіб через острівки безпеки, звертаємося до страховиків. Керівник однієї з вінницьких обласних дирекцій страхової фірми Микола Ткачук стверджує, що водії, які звертаються до них за відшкодуванням, зазвичай більше потрапляють в аварії за межами міста.

— Якщо у водія є страховка «КАСКО», ми відшкодовуємо будь-які збитки: винен водій чи не винен. Такі умови договору. Все те, що робиться на дорогах, створюється, виходячи з правил, передбачених в законодавстві, тому жоден знак не встановлюється без відома служб, організаторів дорожнього руху. Острівки ж створені не для того, щоб там ганяли машини на надшвидкостях. Але вони якраз скоріше перешкоджають аваріям, оскільки більше зіткнень з бордюрами та іншими обмежувальними об’єктами за нашою статистикою відбувається скоріше за межами міста.

Нагадаємо: нещодавно вінницькі депутати обласної ради виділили додатково мільйон гривень на ремонт та утримання обласних доріг.

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована