Через дії президента ВНАУ Григорія Калетніка люди перекрили міжнародну трасу

perekrili

Протистояння із керівництвом аграрного університету розпочалось у листопаді 2017 року, коли ми вирішили від’єднатись від ВНАУ та створити незалежну юридичну особу Працівники Чернятинського аграрного коледжу ВНАУ 27 грудня 2017 року вийшли на мирну акцію протесту і перекрили міжнародну трасу «Житомир — Могилів-Подільський – Молдова». Захід тривав близько двох годин.

На плакатах, що тримали на руках мітингувальники, містились такі заклики – «Калетнік – руки геть від Чернятинського коледжу!», «Призупиніть репресії проти Чернятинського коледжу!», «Земля і коледж єдині».

 

Вимоги протестувальників є на офіційному сайті коледжу:

— вихід навчального закладу, як структурного підрозділу, зі складу Вінницького національного аграрного університету цілісним земельно-майновим комплексом та створення окремої юридичної особи

— повернення на свої посади керівника коледжу, заступника директора з навчальної роботи та головного бухгалтера — припинення психологічного тиску на керівника та працівників коледжу

 

«Рейдерство» по-освітянські

– Протистояння із керівництвом аграрного університету розпочалось у листопаді 2017 року, коли ми вирішили від’єднатись від ВНАУ та створити незалежну юридичну особу, – кажуть працівники Чернятинського коледжу.

У листопаді 2017 року у коледжі були проведені загальні збори колективу, на яких майже одноголосно підтримали пропозицію щодо виходу із ВНАУ та створення окремого незалежного навчального закладу. Однак, керівництво ВНАУ відмовились навіть зареєструвати це рішення через канцелярію.

Одразу ж після цього, 22 грудня 2017 року, рішенням вченої ради аграрного університету, директора Олександра Огородніка було звільнено із займаної посади, а обов’язки директора покладено на Віталія Кучерявого – професора одного з факультетів ВНАУ. Коли Олександр Огороднік дізнався про своє звільнення, йому стало погано і він був госпіталізований з діагнозом гіпертонічна криза. Наразі Олександр перебуває на стаціонарному лікуванні. Також відсторонено від виконання обов’язків головного бухгалтера коледжу. Під час перебування директора коледжу в лікарні, ректор ВНАУ Віктор Мазур вилучив печатку коледжу. За словами працівників колективу коледжу, такі дії керівництва ВНАУ схожі на банальне рейдерство.

Міністерство освіти пообіцяло допомогу

28 грудня делегація працівників Чернятинського коледжу за участю кореспондента Vlasno.info побували на прийомі у першого заступника міністра освіти України Володимира Ковтунця. Серед питань, які розглядались на зустрічі – сприяння міністерства освіти у відокремленні Чернятинського коледжу від ВНАУ та вирішенню питання щодо незаконного звільнення директора коледжу. Володимир Ковтунець пообіцяв на початку січня ініціювати проведення перевірки діяльності ВНАУ на предмет дотримання вимог трудового законодавства та звернутись до державної аудиторської служби України із проханням провести в університеті позапланову ревізію.

Причина такої поведінки ВНАУ – земля

У постійному користуванні Чернятинського коледжу ВНАУ перебуває понад 1300 гектарів землі, з яких близько 1000 – рілля. З приходом нового директора у Чернятинський коледж, власними силами вдалось виростити та реалізувати сільськогосподарської продукції на кілька мільйонів гривень. Чи не вперше за історію існування закладу за часів Незалежності, коледж отримав прибуток від своєї землі. Однак внаслідок наявності землі у коледжу і виникли проблеми з керівництвом ВНАУ. Цю причину протиправної поведінки керівництва ВНАУ не заперечували і в міністерстві.

Чернятинський коледж планує звернутись до керівництва Вінницької області із проханням про допомогу та підтримку

За словами керівника ініціативної групи коледжу (ініціали не розголошуються з питань безпеки, авт.),колектив Коледжу найближчим часом планує звернутись до голови Вінницької обласної ради Анатолія Олійника та до голови Вінницької ОДА Валерія Коровія з проханням про допомогу та підтримку. А поки готувалась стаття, журналістам стало відомо, що ВНАУ 28 грудня відкликала наказ про звільнення директора коледжу.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована