Частину рішень Вінницької облради можуть скасувати

knopka

Ідеться про рішення, ухвалені з допомогою кнопкодавства в червні 2018 року.

Депутати, чиї картки проголосували за їхньої відсутності, і гадки не мають, хто порушив закон. Відповідні позови до суду подали голова регламентної комісії та депутат з фракції “УКРОП”. 18 грудня о 13:00 у приміщенні Вінницького окружного адміністративного суду відбудеться завершальне засідання, — повідомляє Рух «Чесно».

 

Шляхом кнопкодавства в раді протягнули земельні питання та рішення про призначення керівника КП “Барське районне бюро технічної інвентаризації”.

Депутатка від “БПП”, чия картка брала участь у голосуванні на сесії, не пам’ятає, чи голосувала й чи взагалі була присутньою на сесійному засіданні, і просить правоохоронні органи розібратися. Ще один представник “БПП” каже, що залишив свою картку в залі й не знає, хто нею скористався.

Через кнопкодавство голова облради Анатолій Олійник планує запровадити нову систему голосування “Рада”, яка коштуватиме платникам податків 2,3 млн грн. Система, що унеможливлює кнопкодавство, діє в Київраді вже кілька років поспіль. А парламент, хоча й має таку систему, зволікає з її впровадженням.

 

У Вінницькому окружному адміністративному суді вже протягом п’яти місяців розглядають дві позовні заяви обласних обранців, котрі вимагають скасувати рішення облради, під час голосування за які депутати кнопкодавили.

Це такий перший випадок оскарження через суд в облраді за три роки. Я намагався скасувати рішення через регламентну комісію, звертався до голови облради, поліції, прокуратури. Після того, як вичерпав усі можливості, довелося йти до суду, — запевняє депутат «свободівець».

Депутатка від “БПП” через адвоката надала до суду свідчення, що не пам’ятає, чи була вона на сесії й чи голосувала.

Її однопартієць, який також був відсутнім на сесійному засіданні 15 червня, розповідає, що залишив свою картку в залі й не знає, хто нею користувався:

Я, чесно говоря, тоже не знаю, чому саме те рішення оскаржується. Я дійсно тоді оставив картку й уїхав. А хто там? Що там? Мене, чесно кажучи, це не цікавить… Там не один я мав бути… Я без понятія, чому саме цей випадок оскаржується. Якщо буду на місці і якщо буде можливість, то буду ходити на суди. Бо я так – то в командіровках, то лікарня… Зараз тоже у від’їзді”.

Депутат-позивач від «УРОПу» Микола Вінничук зазначає, що через неявку на судові засідання керівників комунальних підприємств, щодо яких оскаржують рішення Вінницької обласної ради, розгляд справи затримується:

«Поки в мене йдуть досудові засідання, обласна рада затягує розгляд – не з’являються представники комунальних підприємств, щодо яких оскаржують рішення. Суд не може почати слухання в моїй справі. У Вигонюка вже почали, засідання в його справі вже було… Усі помиляються, не без того. Усьому є межа. Але тепер доказати, що вони не праві, – це мій обов’язок. Щоб люди бачили, що хтось щось робить, має свою позицію. Мені запропонували компроміси, я ще жартував, що витратив уже на судові позови декілька своїх пенсій. Мені немає чого втрачати… З мене, де сядуть, там і злізуть! Ми ж з вами ніби в демократичній країні живемо. От і подивимося, чия правда. І чи можна щось доказати”.

Також “укропівець” Віннічук скаржиться, що фракція “БПП” перед сесіями вказує іншим депутатам, як їм голосувати:

“БПП” звинувачує нас, що ми зриваємо сесії. Я кажу керівнику фракції “БПП” Крученюку: “У вас є більшість. Що хочте – голосуйте своїм “БПП”. А мене вибирали як “укропівця”, як опозиціонера, і я голосую й веду себе як “укропівець”, а не як член “БПП”». Ну не можна так. Приходиш на сесію, а тобі кажуть, що ти маєш робити, а що нє. Так не буде. Я вибирався не від них. І не їм рішення приймати”.

Від редакції «Вінниця Прес-Поінт». Нажаль рівень політичної обізнаності депутатів обласної ради залишає бажати кращого, щонайменше в роботі власної структури самоврядування потрібно розумітись. У фракції БПП в обласній раді всього 27 мандатів з 84, а кількість мандатів опозиції спокійно дозволяє їм не тільки не зривати сесії, а й сформувати більшість в Раді з кількістю мандатів не менше 50. Але для цього потрібно або забути про послуги влади окремим опозиційним депутатам у вигляді працевлаштування в комунальних закладах та інших структурах області, або чесно звідти звільнитись.

Тим часом голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник уже відреагував на судові позови. Під час зустрічі з місцевими журналістами, де він звітував про три роки перебування на посаді, очільник облради повідомив, що систему “Рада” вдосконалять і вже передбачили для цього в бюджеті 2019 року 2,3 млн грн:

Я узгодив питання з розпорядником коштів (облдержадміністрацією – прим. авт.), щоб виділити кошти й модернізувати нашу систему «Рада» для голосування двома пальцями. Плюс синхронізувати систему голосування до індивідуального планшета, де разом з електронною поштою, на яку ми направляємо матеріали депутатам, можна було б користуватися планшетом при індивідуальному паролі, вході. Для модернізації системи «Рада» на 2019 рік виділено 2,3 млн грн, щоб унеможливити кнопкодавство. Плюс на закупівлю планшетів і підведення комунікацій».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована