Борзов домовився про збільшення об’єму скиду води на ГЕС в Молдові. Це зменшить ризики ускладнення ситуації в Ямполі та Могилів-Подільському

5ef36cc173b12

Через сильні дощі в Карпатах та на Буковині критично піднявся рівень води у Дністрі й вже почалися перші підтоплення в Могилів-Подільському та Ямполі. Аби знизити ризик ускладнення ситуації голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов домовився з Молдовською стороною, щоб вони збільшили об’єм скиду води Дубосарською ГЕС.

Про це повідомляє Вінницька облдержадміністрація.

«На даний час очільник області Сергій Борзов перебуває у м. Ямпіль, де наразі існує серйозна загроза підтоплення території.

З метою уникнення погіршення ситуації у прикордонних районах області — Ямполя та Могилева-Подільського, голова ОДА провів переговори з керівництвом служби надзвичайних ситуацій Республіки Молдова щодо можливого збільшення об’єму скиду води Дубосарською ГЕС. Адже за останні чотири години рівень води у Дністрі піднявся на 80 см. Це становить реальну загрозу підтоплення.

У результаті перемовин збільшено об’єм скиду води Дубосарською ГЕС (Республіки Молдова) з 1600м3 до 1800 м3, що значно зменшує ризики ускладнення ситуації у південних районах Вінниччини», — зазначено на сайті ОДА.

5ef36cb18ad89

Нагадаємо, поїздку до районів підтоплення Сергій Борзов розпочав з Могилева-Подільського, де провів робочу нараду обласного оперативного штабу з ТЕБ та НС.