Біля Вінниці завершують розчистку Десенки. На узбережжі облаштують зони відпочинку.

desenka_zem_02

В Стрижавці завершують розчистку русла річки Десенка. Під час роботи земснарядом розчистили більше сотні джерел, частково укріпили берег, планують облаштувати зони відпочинку з місцями для купання, а берег засіяти травою.

Десенка – притока Південного Бугу, яка наповнює головну водну артерію нашого регіону. Тому за порадою фахівців, першим кроком до покращення якості води, стало розчищення саме цієї річки.

 

«Ми розробили комплекс заходів, направлений на покращення води в річці Південний Буг. Експерти, які досліджували цю територію, говорили, що принципово важливо збільшити приток води з річки Десенка, яка впадає в Південний Буг. Тому рішення було почати роботи саме з цієї ділянки. Кошти виділені з екологічного фонду та у співфінансуванні з місцевим бюджетом.

Зараз оголошуємо тендер на другу частину робіт – вже по течії Південного Бугу, щоб розчистити намул, аби через джерела збільшити приток води», — повідомив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Сьогодні підрядники на фінальній стадії розчищення русла Десенки, довжиною 900 метрів. За 15 днів роботи завершать.

 

«Земснаряд працює за принципом пилососа – всмоктує з дна намул, потім намул викидається разом з водою, вода стікає в річку, намул залишається. Земснаряд, який тут працює викидає близько 400 кум. м на годину.

Після розчистки глибина річки Десенка становитиме від 2,4-2,05 метри, бо річка йде з нахилом», — розповів Андрій Мокрецов, директор генпідрядної організації ТОВ «Семар».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована