Біля «Книжки» у Вінниці заберуть Дошку пошани. На площі Стуса буде фонтан

vinnitsa_pl_stusa_3

9 липня у Вінниці завершився прийом проектів на архітектурний конкурс з реконструкції площі ім. В. Стуса. Відповідно до умов конкурсу, після 14 липня журі проведе підсумки та представить переможців, для яких передбачили премії за три призових місця: 60, 80 та 100 тис. гривень.

Архітекторам та урбаністам в проекті необхідно було передбачити:

  • можливість проведення масових заходів,
  • створення фонтану,
  • раціональне використання земельної ділянки,
  • композиційну узгодженість з довкіллям та забезпечення існуючих об’єктів культурної спадщини та традиційного характеру середовища,
  • відповідність ідеї та меті конкурсу.

Загальний бюджет реалізації проекту не повинен перевищувати 10 млн. гривень.

Площа В. Стуса розташована майже в центральній частині м. Вінниці, в історичній місцевості, яка відповідно до мапи міста 1915 р. мала назву «Слов’янська сторона».

З 2002 року в східній частині площі розташована пам’ятка монументального мистецтва місцевого значення «Пам’ятник В. Стусу – українському поету та правозахиснику».

Загалом благоустрій площі комплексно проводився ще за радянських часів при будівництві багатоповерхової адміністративної будівлі «Книжка» та обласної філармонії. На площі застаріле покриття із залізобетонних плит, газони, ліхтарі, та Дошка пошани Вінницької обласної державної адміністрації та облради.

У Вінницькій облраді до сесії підготували проект рішення, яким передбачено скасувати в положенні Про відзнаки обласного рівня пункти про занесення на обласну Дошку пошани кращих трудівників області з нагоди Дня незалежності України та переможців щорічного обласного конкурсу на звання «Людина року».

Під час реконструкції площі Дошку пошани демонтують.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована