Біля «Дерева свободи» поставили прозору інформаційну стелу, яка світиться вночі.

inform

17 липня на площі Небесної Сотні, біля композиції «Дерево свободи», встановили інформаційну стелу. Прозору дошку розташували праворуч (ближче до «Вінтери»). На ній – інформація про меморіал та пояснення, чому саме вишня виступає символом Революції Гідності.

«Вишня – символ світового дерева, дерева життя, символ сонця, святе Боже дерево, символ дівчини, матері, рідної домівки, рідного краю, любові, злагоди символ України…

… І сьогодні для кожного українця образ вишні символізує образ рідної домівки. Унікальність цвітіння вишні в тому, що вона цвіте раніше, чим покривається листям. Тому вишня символізує появу Людини на землі. Її прийнято рахувати символом людського життя.

Загальна концепція композиції

Вишня – праобраз України-Матері, яка народжує своїх воїнів Світла – квіти на дереві. Квіти, що падають – загиблі воїни», — йдеться в тексті на стелі.

У верхньому лівому кутку – рядки вірша В.Сосюри «Любіть Україну». Трохи нижче – зображення гілки вишні.

Об’єкт підсвічується блакитним світлом.

Нагадаємо, що 30 родин загиблих Героїв Небесної Сотні з вінничанами і представниками влади 23 лютого відкрили на однойменній площі у Вінниці пам’ятний меморіал «Дерево Свободи». Зі сльозами на очах вінничани слухали рідних загиблих Героїв, які згадували страшну зиму 2014-го. Зима, коли кров закипала в жилах, коли надходили страшні звістки про втрату сина, друга, брата…

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована