Більше сотні Дідів Морозів та Снігурок виїхали на велопарад у Вінниці

velo-parad

Сьогодні, 2 січня, у Вінниці вже всьоме пройшов новорічний велопробіг Дідів Морозів, Снігуроньок та інших новорічно-казкових персонажів.

На Майдані Незалежності вони почали збиратися опівдні. Костюми новорічних героїв були різноманітними: від милих «сніжинок» — до химерних «страховиськ». А вінничанин Сергій традиційно на велозаїзд взяв з собою кішку Монро.

 

Вона вже звикла кататися зі мною на велосипеді, але в новорічному заїзді участь бере вперше, — розповідає Сергій. Каже, кішка приносить йому успіх.

Інший вінницький велолюбитель Ігор, попри заклики одягти новорічне вбрання, вирішив зробити по-своєму і на велопробіг Дідів Морозів приїхав у костюмі кумедного зайчика, чим добряче розвеселив і друзів-велосипедистів, і перехожих.

На першому нашому новорічному велопараді 7 років тому було 7-8 чоловік. Сьогодні тільки попередньо зареєструвались 70 учасників, насправді ж приїхало більше сотні, — розповідає один з організаторів пробігу, представник громадської організації «Критична маса Вінниці» Олександр Царевський.  — Спочатку це був такий собі фановий пробіг для підняття настрою, на перший велопарад, здається, зібралося 7 чи 8 людей. Скільки сьогодні – вже бачите. Із звичайного велопараду це переросло вже в дещо більше, бо цьогоріч Наталя Сіденко ініціювала збір речей та смаколиків для вихованців дитячих будинків.

 

Велосипедисти-Діди Морози та Снігуроньки разом з оленями, зайцями, півнями та іншими «істотами» проїхали з Майдану Незалежності через Європейську площу до головної ялинки міста в Центральному парку. Звідти їхній маршрут проліг вулицями Пирогова, Келецькою, 600-річчя, Хмельницьким шосе – знову до Майдану Незалежності, де біля «Новорічної Резиденції» на учасників заїзду чекали чай та кава від народного депутата Сергій Кудлаєнка, який також приєднався до велопараду.

Хочу таким чином традиційно підтримати здоровий спосіб життя, підтримати здоровий дух, вінничан і показати цей приклад нашим дітям, — каже Сергій Кудлаєнко.

Дітей, до речі, серед вело-Дідів Морозів також було чимало. Приїхав підтримати друзів 13-річний Назар Гальчевський. Хлопець  займається велоспортом, бере участь у всеукраїнських змаганнях. Каже, Вінниця поступово стає все зручнішою для велосипедистів, але побажань до міської влади та самих вінничан ще вистачає.

Мало, поки що, велодоріжок. Навіть, якщо їх роблять, то люди, все одно, продовжують ходити не тротуарами, а велодоріжками, а це дуже заважає руху, — говорить Назар.

Ще однією особливістю новорічного велопараду-2017 стало збільшення кількості номінацій, у яких нагороджували учасників. Зокрема, на фініші заїзду обрали найяскравішого Діда Мороза, найкращу Снігурку, найліпший новорічний креатив та найкращого «оленя», тобто – прикрашеного ровера. Символічні призи переможці параду отримали від Українського Діда Мороза Олександра Шемета.

ВінницяOk

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована