Біатлоністи з Вінниччини вибороли друге місце на чемпіонаті України серед спортсменів з вадами опорно-рухового апарату та зору

snimok-ekrana-2021-02-01-v-10-28-46

Спортсмени з Вінницької області взяли участь у чемпіонаті України з лижних перегонів та біатлону серед осіб із вадами опорно-рухового апарату і зору. Вони отримали десяток нагород, а в загальнокомандному заліку посіли друге місце.

Про це повідомили у відділенні Національного олімпійського комітету Вінницької області.  Зазначається, що перегони відбулися у Західному реабілітаційно-спортивному центрі (с. Яворів Львівської області), де учасники з 11 областей України та  із Києва змагались у спринтерській гонці вільним стилем.

Вінницьку область на цьому чемпіонаті представили шість лижників регіонального центру “Інваспорт”: п’ять із вадами опорно-рухового апарату та один із вадами зору. Серед них були й Олександр Казік, дворазовий срібний призер Паралімпійських ігор з біатлону, та Ірина Буй, бронзова призерка чемпіонату світу, багаторазова переможниця та призерка Кубків світу, учасниця Паралімпіади.

Відомо, що у перший день відбулися перегони на 900 метрів. Тоді вінничанки Дар’я Бродецька та Ірина Буй вибороли дві срібні та бронзову медалі. А на другий день змагань, у стартах на 2,5 кілометра, вони ж виграли срібло і дві бронзи. Повідомляється, що у перегонах на 6 кілометрів Дар’я Бродецька отримала срібло, Дар’я Банделюк – бронзу, а Ірина Буй посіла четверте місце.

– В останній день лижники мали б змагатись у біатлоні на дистанції 10 кілометрів, але погодні умови стали на заваді, тому перегони були скорочені до 6 кілометрів. Вінничани “Інваспорт” втримались на своїх позиціях: Дар’я Бродецька та Дар’я Банделюк посіли другу і третю сходинку п’єдесталу відповідно. Їх підготували тренери відділення біатлону регіонального центру “Інваспорт” Марцін Кучерявий та Інга Тарнопольська, – повідомили в обласному відділенні олімпійського комітету.

Зрештою, у загальнокомандному заліку збірна Вінницької області посіла друге місце серед спортсменів з ураженням ОРА. Як зазначається, минулого року на аналогічному чемпіонаті збірна області посіла третє місце.

У повідомленні йдеться, що паралімпійські ігри відбудуться у 2022 році. Відомо, що у цьому році запланований чемпіонат світу з біатлону і лижного спорту серед осіб із вадами ОРА і зору. Поки головними претендентами серед вінничан на нього є штатні члени національної збірної – Ірина Буй і Олександр Казік (помічник під час перегонів – Сергій Кучерявий). Наразі спортсмени залишилися у Яворові на навчально-тренувальному зборі для підготовки до участі в чемпіонаті світу.