Без гречки, транспорту і аптеки: як під час карантину живе село у Жмеринському районі. ВІДЕО

imgonline-com-ua-resize-wj7gyjzxhjixjnt5

Карантинні заходи, запроваджені в Україні, уповільнили життя не лише у місті. На Вінниччині села залишилися без автобусного сполучення, і через це, подекуди, – без можливості придбати навіть ліки.

Наприклад, така ситуація, склалася у селі Новоселиця Жмеринського району. Як повідомили у Сюжеті “Суспільного”, продукти місцеві жителі купують у сільському магазині, а ось за товарами, яких немає, раз на тиждень просять з’їздити до міста односельців, у яких є автівка. Така ж ситуація і з ліками, бо аптеки у Новоселиці немає.

Магазин

У сюжеті повідомляється, що село Новоселиця розташоване за 30 кілометрів від Вінниці. Офіційно тут проживає 280 людей, але зараз на вулицях – майже нікого. Школярі вчаться по домівках дистанційно, аптеки у селі немає. Працює лише магазин.

Продавчиня Людмила Ящук розповіла, що під час карантину ціни на продукти не підвищували, навпаки – припинили закуповувати товари, які зросли в ціні.

– Які крупи можна привезти дешевші, а які… От гречка дорожче в нас виходить – ми її не беремо, бо не по можливості.  А так в нас по 20 гривень є [крупи], рис – 33 гривні, горох – 18. Хліб чорний – по 16 гривень, білий – 15, – розповіла пані Людмила.

Церква

Куриловецький сільський голова Анатолій Кречківський розповів журналістам, що нині у Новоселиці немає підтверджених випадків хворих на COVID-19 (як і тих, хто перебуває на самоізоляції). Але на Великдень, з його слів, до сільської церкви людей пускатимуть  обов’язково в масках і рукавичках.

– Батюшка буде правити службу в церкві, але не більше ніж 10 осіб мають бути присутні. Також всі повинні бути в масках і на відстані півтора-два метри один від одного, – розповів Анатолій Кречківський.

Одинокі пенсіонери

У Новоселиці одиноким пенсіонерам, до яких не можуть навідатися рідні, допомагає соцпрацівниця Антоніна Подолян.  Жінка розповіла, що таких підопічних у неї – 11, їх вона відвідує тричі на тиждень. Додає, що до карантину ліки та продукти купувала односельцям за потреби, а зараз – про запас.

– Замовляють, я приношу, кажу, що скільки коштує, вони мені віддають [гроші], я розраховуюсь у магазині, – розповіла Антоніна Подолян.

Однією з таких пенсіонерок є Павліна Герасимчук, до якої не можуть приїхати онуки зі Жмеринки. Жінка розповіла, що продукти під час карантину їй купують односельці: хліб, пиріжки, макарони, ковбасу, крупи різні…

Через карантин, з Вінниці також не можуть приїхати й діти та онуки 83-річної Тетяни Кузнєцової – немає чим. 

Жінка розповіла, що зараз порається на городі: самотужки підв’язала малину, посіяла буряки, посадила городину… Залишилося ще висадити картоплю, але цього без допомоги вже не подужає.

Транспорт

Залишилося село  і без автобусного сполучення. Ті, хто не має власної автівки, пишуть список і раз на тиждень просять односельців, в кого машина є, з’їздити до міста і привезти ліки чи сільськогосподарські товари.

– Дуже погано без автобуса, бо під час карантину в людей… От зуб болить, і немає як доїхати, немає як купити медикаментів, – розповіла місцева жителька Надія Симотюк.

Зі слів Анатолія Кречківського, до карантину селом курсували два автобуси, після його завершення рейси відновлять.