Автентичний ресторан у Вінниці «не витримав» карантину «вихідного» дня

imgonline-com-ua-resize-u89zxqixf7nc

«Кінь у протигазі» закривають на невизначений термін.

Один з унікальних закладів міста, який поєднував у собі автентичну атмосферу історичного пабу та смачну їжу, припиняє свою діяльність. Про це повідомили власники закладу. Пояснили це тим, що карантин «вихідного» дня, локдаун і загальна несприятлива економічна ситуація у країні не залишають вибору.

«Коли ми тільки відкривалися, було двадцять шість людей персоналу. Після першого локдауну залишилося тринадцять. Зараз їх всього семеро», – пояснює ситуацію засновниця пабу Олена Легун. – Ми почали втрачати в якості обслуговування: працівники або сидять без роботи, коли нікого нема, або навпаки, не справляються з напливом. А ми хочемо пропонувати нашим гостям усе найкраще – це і екскурсія, і смачна їжа, і швидка подача».

Найближчі два місяці – найскладніші, вважає підприємниця, того що окрім податків, зарплат та інших витрат додається плата за опалення. Справжнім поштовхом до цього рішення стало введення карантину «вихідного» дня. Власниця каже, що якби не додаткові обмеження, заклад міг би пережити зиму.

«З одного боку можна і нашій владі поспівчувати – стикнутися з такою масштабною пандемією в наших економічних умовах нелегко, – розмірковує пані Легун. – Зрозуміло, що ніхто не готовий. Можливо, карантинні заходи можна було організувати по-іншому».

Так як приміщення пабу належить власникам закладу, його просто законсервували і припинили діяльність. Сподіваються, що зможуть відкритися знову, але не раніше, ніж через місяці два – орієнтовно у лютому.

«Ми беремо творчу паузу, шукатимемо натхнення, нові рецепти – можливо проводитимемо стріми, де будемо ними ділитися, тобто переходимо в інший формат роботи, — обіцяє пані Олена. – Зрозуміло, що навіть коли закінчиться локдаун і жорсткий карантин то люди не одразу ринуться до ресторанів – але шкода, що вони не розуміють цього економічного ланцюжка, який пов’язує багато бізнесів: не тільки самі заклади, а й постачальників, виробників, фермерів тощо».

Нагадаємо, Вінницькі підприємці мітингували проти «карантину вихідного дня».