Апеляційний суд Вінниччини «відмовив» прокуратурі у справі Самвела

samvel

Злодія в законі випустили

На свято Миколая Апеляційний суд Вінницької області відмовив прокуратурі по справі Самвела.

– Державний обвинувач надав обґрунтовані, отримані у встановленому законом порядку докази провини кожного з учасників злочинної групи та орієнтував суд на ухвалення їм обвинувального вироку із призначенням від чотирьох років позбавлення з конфіскацією майна. Але всупереч цим обставинам суд звільнив обвинувачених на підставі статті 75 ККУ, — повідомили у прес-службі прокуратури Вінницької області. — Прокуратура категорично не погоджується з цими рішеннями, тож відстоюватиме свою позицію у Верховному Суді України та готує відповідну касаційну скаргу.

Нагадуємо, що Самвелу та трьом подільникам інкримінували вимагання п’яти тисяч гривень боргу у вінницького лікаря, незаконне поводження зі зброєю та ряд інших важких злочинів. Влітку суддя Вінницького міського суду Ірина Курбатова, що «прославилась» на всю Україну 4,5-річним вироком для Юрія Хорта, визнала Самвела Манукяна та його спільників винними та призначила від трьох до п’яти років ув’язнення, втім, відразу звільнила у залі суду під оплески їхніх рідних й близьких. Прокуратура оскаржила вирок першої інстанції «кримінальним авторитетам» вже у Апеляційному суді, вважаючи невиправдано м’яким. Бо, «виправлення осіб, одна з яких раніше судима та із непогашеною судимістю, без відбування реальної міри покарання, неможливе». У свою чергу, авторитетний у певних колах Самвел Московський (Носатий) тоді пояснив нашому кореспонденту, що став «жертвою наїзду СБУ».

– Я абсолютно невинуватий і за всі 52 роки не скоював жодного злочину. Хай читають своє обвинувачення, а я хочу перекладача. Давно живу в Україні, але розумію не все. Так, я громадянин Вірменії, але маю право на проживання в Україні. І знаю та розумію українську краще, ніж окремі громадяни України. Я дуже емоційна людина, щоб не було кіпішу, хай буде перекладач. Тут мій дім! Я маю офіційну дружину, друзів, зв’язки і вплив. Я допомагав АТО чим міг. У мене є відзнаки від Геннадія Москаля, і не лише від нього. Тепер я не можу допомагати передовій. Думаю, це просто наїзд на мене… Сподіваюсь на виправдальне рішення, бо я не винен…

Цікаво, що перше слухання вже у Апеляційному суді почалось із заяви судді Світлани Мішеніної, яка взяла самовідвід. Адже, за її словами, Самвел у 2007 році погрожував їй під час тодішнього розгляду справи і тому вона нині не хоче повторення тих «напрягів»…

У свою чергу, суддя-спікер Апеляційного суду Вінницької області Анатолій Кривошея так роз’яснив позицію Феміди у резонансній справі Самвела:

– Колегія суддів Апеляційного суду ухвалила рішення, яким відмовила у задоволенні апеляційних скарг як сторони захисту, так і прокурора, та залишила без зміни вирок Вінницького міського суду. Колегія не знайшла підстав взагалі виправдати обвинувачених, незважаючи на клопотання їхнього захисту. Так само не виявилось підстав засудити їх за тими епізодами, які судом першої інстанції визнані недоведеними. До речі, самі потерпілі від дій обвинувачених теж не оскаржували вирок першої інстанції. Стосовно осіб обвинувачених, яких прокуратура характеризує «кримінальними авторитетами», то двоє з них — раніше не судимі, а третій має непогашену судимість за хуліганство та засуджений до штрафу. Це жодним чином законодавчо не перешкоджало суду першої інстанції звільнити й його від відбування призначеного покарання на підставі статті 75 ККУ.

Тож як розглядатиме справу Самвела столична Феміда, стане відомо вже у новому році. Редакція готова вислухати інші точки зору на цю ситуацію.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована