Вінничани в центрі міста розмальовують велетенську писанку.

yayico

5 квітня, у Чистий четвер в центрі Вінниці встановили 10 велетенських пасхальних яйця в рамках арт-проекту «Пасхальні візерунки». Шість минулорічних, та чотири нових. Висота писанок – 1 метр і 40 сантиметрів.

Три гіпсо-полімерних яйця розмальовували протягом тижня колективи художніх шкіл та шкіл естетичного виховання міста. Останнє яйце розмальовують вже на майдані Незалежності традиційним подільським візерунком представники етнoмайстерні «Кoлo» та всі охочі вінничани.

«Сьогодні ми створюємо писанку східного Поділля. Вона відтворена за старовинним зразком. Основний колір писанки чорний. Тому що чорний колір вважається святковим, кольором багатства, кольором нашої чорної землі. На чорному тлі є білий, жовтий, червоний, зелений кольори. Жовтий це сонце, червоний це кохання, зелений рослинність і добробут.

Писанка написана на урожай, на добробут, на щастя і на затишок в оселі. На ній зображений знак берегині, «Боже око», кружечки символізують зернята, ромби символізують засіяне поле», — розповідає Голова громадської організації етнoмайстерні «Кoлo» Наталя Сентемон.

На майдані окрім нових 4-х писанок, виставлені і 6 минулорічних. Всі вони знаходитимуться в центрі міста до 11 квітня.

10 квітня о 14 годині біля міської ради відбудеться фестиваль «Великоднє диво».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована