900 рятувальників Вінниччині вакцинують Pfizer

snimok-ekrana-2021-04-28-v-16-38-28

У Вінницькій області проти коронавірусу почали вакцинувати рятувальників з 8 квітня. Загалом по регіону імунізують близько дев’яти сотень з особового складу.

Другий поверх ГУ ДСНС України у Вінницькій області став місцем для вакцинації понад 160 працівників установи. Для цього виділили два кабінети керівників. В одному проводять попередній огляд: вимірюють тиск, температуру, сатурацію. З паспортом у руках та документами на вакцинацію першим заходить начальник управління Руслан Шевчук.

Вакцину дістає з портативного холодильника. Довго при кімнатній температурі не тримає. Адже зберігатися цей препарат повинен від 2 до 8 градусів.

«Ми працюємо з вакциною «Pfizer». Виробник Бельгія. Хороша вакцина. Вакцина вона ось у таких флакончиках.Нею я прищепила вже понад 700 людей. І слава Богу, аптечка, де є ліки у разі побічної дії, жодного разу не знадобилась. До того, як почали проводити імунізацію, я проходила спеціальні тренінги саме для цієї вакцини на дві доби. Від самого ранку до пізнього вечора. Вакцину струшувати не можна, вона дуже чутлива. Її треба дуже ніжно та обережно от так перемішати», — зауважує Оксана Саврань, вона медична сестра вищої категорії.

«Може бути припухлість у місті ін’єкції, може бути підвищення температури. Але то не надовго.Півтори-дві доби. Найвищий побічний ефект – анафілаксія. У нас не зустрічалося такого. І краще, щоб взагалі не було. Бо це дуже страшна реакція», — продовжує медсестра.

За 15-20 хвилин вакцинувалися шестеро. Данні всіх носять в електронні відомості.

«Особливої підготовки до вакцинації немає. Єдине, що радять, не робити інших щеплень за два тижні до цього. Живе людина у звичайному ритмі, насолоджується життям. Прийшли, зробили щеплення і пішли. Звичайно, слід спостерігати за станом самопочуття. Бо можуть бути трошки відхилення. А може взагалі нічого не бути», — каже Саврань.

Серед тих, хто у черзі на вакцинацію, чимало молодих жінок.

Надзвичайники також зауважують, свою дозу вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech від COVID-19 проводили виїзні бригади одразу у Вінницькій області та на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Вакцинація добровільна, розподілена на три етапи.

Станом на 27 квітня в області вакцинували понад 250 правоохоронців. Вакцинація здійснюється препаратами «CoronaVac» та CoviShield. Поліцейських щеплюють у територіальному відомчому медзакладі Міністерства внутрішніх справ України. Також вакцинуються члени їх сімей.