84 мільйони гривень з бюджету Вінниці виділено на підтримку вінничан

09

У Вінниці уже не перший рік діє Комплексна муніципальна програма «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської  територіальної громади», мета якої – забезпечення додаткових до встановлених законодавством гарантій соціального захисту окремих категорій громадян. Торік на її реалізацію з бюджету громади було  виділено понад 84 млн гривень. Звіт по результатах виконання програми в минулому році уже цієї п’ятниці розглядатиметься на черговій сесії міської ради.

Пандемія COVID-19 стала найбільшим викликом 2020-го року. З липня мешканці Вінниці отримують щомісячні муніципальні доплати, запроваджені для пом’якшення наслідків епідемії для громади. Торік їх отримували 9805 жителів, в яких розмір пенсій та допомог не перевищує 2000,00 грн. На це було спрямовано 20,7 млн гривень. Варто зазначити, що Вінниця стала єдиним містом в Україні, яка надає антикризову підтримку малозабезпеченим мешканцям.

З вересня додаткову матеріальну підтримку в розмірі 1000 грн почали щомісячно отримувати члени сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали участь в проведенні АТО/ООС. Також фінансову допомогу отримують вінничани, які опинилися в складних життєвих обставинах. Таку допомогу отримали 127 сімей.

«У зв’язку з тим, що до Вінниці приєдналися такі села як Вінницькі Хутори, Писарівка, Щітки, Гаришівка, Стадниця, Великі та Малі Крушлинці, збільшилася кількість і тих сімей, які отримуватимуть таку допомогу. Станом на перше березня 139 осіб отримуватимуть матеріальну підтримку в розмірі 1000 грн», — каже директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

В рамках програми серед іншого передбачено надання муніципальної пільги на стоматологічні послуги із ортопедичної стоматологічної допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО та/або  ООС і перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги, департаменту соціальної політики міської ради як особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники бойових дій. Така муніципальна пільга для вінничан-захисників запроваджена з липня 2018 року. Вона є одноразовою. У минулому році нею скористалися 55 демобілізованих військових.

Понад 3800 вінничан торік отримали матеріальну допомогу з бюджету громади на загальну суму 12,7 млн грн. В більшості випадків така допомога надається людям на лікування.

Також коштом громади було забезпечено проїзними квитками 65 багатодітних сімей, в яких виховуються п’ятеро і більше дітей віком до 18 років. Та відшкодовано біля 7 млн грн за послуги пільгового перевезення муніципальним транспортом учнів та студентів, які користувались пільговими проїзними квитками.

А загалом на надання різних видів муніципальних пільг, допомог та компенсацій жителям громади з міського бюджету у 2020-му було профінансовано 59 мільйонів гривень.

Співпраця із громадськими організаціями

Департамент соціальної політики активно співпрацює з громадськими організаціями. Минулого року фінансову підтримку надали 11 громадським організаціям ветеранів війни і осіб з інвалідністю. А також підтримку отримали ГО, які займаються питаннями внутрішньо переміщених осіб та безхатченками.

«Торік було здійснено 74 виїзди бригад соціального патрулювання. Це спільні бригади із представників громадської організації «Полум’я надії» та працівників нашого департаменту. Було виявлено 406 безпритульних. Їм надавалася гуманітарна допомога, гарячі обіди, а також інформаційні послуги», — розповіла Валентина Войткова.

Також департамент соцполітики постійно працює із постраждалими від Чорнобильської катастрофи. Минулого року двом вдовам ліквідаторів ЧАЕС було проведено безоплатний капітальний ремонт помешкань. А 272 вдови отримали одноразову матеріальну допомогу. Також виділялись кошти на безкоштовні ліки для даної категорії вінничан.

Соціальні послуги для громадян похилого віку та людей з інвалідністю

Уже не перший рік у Вінниці соціальними послугами для вінничан похилого віку займається Територіальний центр соціального обслуговування. Для його відвідувачів діє 14 факультетів та гуртків «Університету третього віку». А саме: комп’ютерної грамотності, іноземної мови, правової грамотності, духовного розвитку, психології, здорового способу життя, рукоділля, української мови, краєзнавства, фотогурток, кіногурток, покер, музичний гурток та «Творча майстерня». Успішно реалізований  проєкт «Старість в радість – залишаймося активними і після 60»,  який спрямовано на популяризацію здорового способу життя. У вересні 2020 року Територіальний центр благодійно отримав для відвідувачів відділення денного перебування від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ 5 велосипедів.

«2020 рік став справжнім викликом для усіх нас. І найбільше потребували допомоги громадяни похилого віку. В силу наших можливостей ми намагались їх підтримувати. Так, минулого року 2277 людей отримали набори продуктів харчування, для 134 осіб провели благодійні обіди. Також 2874 особи з невисоким рівнем доходів отримали адресну грошову та натуральну допомогу. Загалом минулого року наші зусилля були спрямовані на максимальну реалізацію пріоритетних напрямків Комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської  територіальної громади. Цього року ми продовжуємо працювати та реалізовувати цю програму», — додає Валентина Войткова.

Детально із реалізацією програми у 2020 році можна ознайомитися за посиланням: https://www.vmr.gov.ua/Docs/ExecutiveCommitteeDecisions/2021/%E2%84%96587%2011-03-2021.pdf