153 тисячі вінничан-пільговиків отримуватимуть готівку на проїзд

proezd

Гроші на руки даватимуть взамін безплатного пільгового проїзду.

У Вінницькій області 153 тисячі осіб пільгових категорій отримуватимуть готівкою кошти для оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування. Про це повідомили у Вінницькій ОДА. Гроші для них виділятимуть із місцевих бюджетів на 30 поїздок у місяць: 22 поїздки на міському транспорті (7 – трамвай, 7 – тролейбус, 8 – автобус) і 8 – на приміському. Якщо ж пільговик не використовує проїзд одним видом транспорту, то може використати ліміт іншим.

Із зазначених 153 тис. «транспортних» пільговиків 79 683 тисячі осіб будуть отримувати щомісячну готівкову виплату у сумі 96,90 грн; 54 427 тисяч осіб – 116,28 грн.; 18 626 (особи з інвалідністю І групи і діти з інвалідністю) – 193,80 грн. У разі зміни вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті в області буде переглядатися середня вартість проїзду для розрахунку грошової компенсації.

Монетизація безплатного проїзду розпочнеться, ймовірно, наступного року, коли місцеві громади закладуть грошові витрати у своїх бюджетах.

Нагадаємо, 14 березня Кабмін ухвалив постанову яка передбачає монетизацію пільг на проїзд. У Вінниці відбувся мітинг перевізників на підтримку урядової ініціативи про монетизацію пільг для пасажирів.

Водночас Вінниця запроваджує електронний квиток на території міста.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована